חדש באתר:

הרב דרוקמן ז"ל

הרב דרוקמן

הרב דרוקמן הוא רב אורתודוקסי בעל חסידות חזקה בעולם היהדות האורתודוקסית. כיום הוא נשיא אסיפת הרבנים הבינלאומית, איגוד בינלאומי של רבנים קונסרבטיביים ורפורמים. הרב דרוקמן נולד בברוקלין בשנת 1942 וגדל בפלטבוש, שם למד בבית ספר ממלכתי. אביו היה קצב בעל חנות בשר כשרה.

בשנת 1964 סיים הרב דרוקמן את לימודיו במתמטיקה ופיזיקה בישיבה אוניברסיטה. לאחר מכן יצא לישראל לשירותו הצבאי כקצין חיל השריון של צה"ל, שם שירת כמשקיף ארטילרי ברמת הגולן במלחמת ששת הימים. לאחר שסיים את שירותו הצבאי, חזר הרב דרוקמן לברוקלין כדי להשתתף בישיבת תורה ודעת להסמכה לרבנות. בשנת 1971 קיבל את הסמכתו מהרב יוסף ב' סולובייצ'יק והיה לרב בקהילת אהבת תורה ב.

הרב דרוקמן הוא רב גדול.

הרב דרוקמן הוא רב, מלומד ופוליטיקאי ישראלי. הוא היה המנהיג הרוחני של מועצת רבני יש"ע, המייצגת יותר מ-1,000 רבנים אורתודוקסים בישראל. הוא גם היה יו"ר המפלגה הפוליטית יהדות התורה.

מי היה הרב דרוקמן?

הרב דרוקמן היה מנהיג ופוליטיקאי יהודי שכיהן כחבר כנסת מטעם המפלגה הדתית לאומית.

דרוקמן נולד בברוקלין, ניו יורק ב-1926 להורים מהגרים. הוא גדל במשפחה יהודית אורתודוקסית מסורתית ולמד בישיבה. הוא למד במכללת הישיבה וקיבל את הסמכתו לרבנות מהסמינר התיאולוגי של הרב יצחק אלחנן. לאחר שסיים את לימודיו, חזר לארץ שם השתלב בתנועה הציונית הדתית והוביל את קבוצת הנוער הציוני-דתי "הנוער הציוני".

לימים הפך לרבה של קריית אונו שליד תל אביב ולאחר מכן לרב הראשי של ירושלים בשנים 1971 עד 1983 לפני שנכנס לפוליטיקה.

ב-1984 נבחר דרוקמן לכנסת ברשימת המפלגה הדתית לאומית כאחד משני נציגיה למחוז הבחירות השלישי בירושלים. הוא שמר על כסאו בבחירות של 1988 אך הפסיד אותו ב-1992.

השפעתו של הרב דרוקמן על האורתודוקסיה המודרנית בצפון אמריקה – מלומד ופעיל

הרב ד"ר אליעזר דרוקמן היה למדן ועסקן שהשפיע על העולם האורתודוקסי בצפון אמריקה. הוא ידוע בעיקר באקטיביזם שלו, במיוחד בסכסוך הישראלי-פלסטיני.

הוא נולד בשנת 1943 לרב יעקב ישראל דרוקמן, שהיה דמות מובילה בתנועה הציונית הדתית, ולמלכה דרוקמן (לבית שלזינגר). אביו גורש לאושוויץ ב-1944 ולא שרד.

דרוקמן למד בישיבת כרם ביבנה, ישיבת מרכז הרב קוק, ישיבת הר עציון לסמיכה לרבנות, ובאוניברסיטה העברית בירושלים לתואר דוקטור, שם כתב את עבודתו בנושא "השפעתו של הרב יחיאל". מישל אפשטיין על הציונות הדתית". כיהן כרבה של מבשרת ציון בשנים 1970 עד 1977, אז

הרב דרוקמן היה מלומד ופעיל בתנועת האורתודוקסיה המודרנית, בעיקר בצפון אמריקה. הוא ידוע בעיקר בזכות מנהיגותו של איגוד הקהילות היהודיות האורתודוקסיות של אמריקה (OU), ארגון הגג לבתי כנסת אורתודוכסים מודרניים באמריקה, ובפועלו כתומך בינלאומי לפלורליזם דתי.

הוא חבר פעיל במועצת הרבנים של אמריקה, וכיהן בוועד הפועל שלה מאז 2009. הוא גם חבר בוועד המנהל של הישיבה האוניברסיטה ומוזיאון הישיבה האוניברסיטאי; בחבר הנאמנים בנוער בית הכנסת המאוחד; ובדירקטוריון בהלל הבינלאומי.

ניתוח ההשפעה החברתית והעניין של הרב דרוקמן בגישה מונעת נתונים

הרב דרוקמן הוא מלומד יהודי הפועל כמחנך, סופר ומנהיג בקהילה היהודית כבר למעלה מ-40 שנה. הוא גם המייסד של המרכז למנהיגות תורה מודרנית בעיר ניו יורק. במאמרו "ההשפעה החברתית של הטכנולוגיה על מנהיגות רבנית" הוא מדבר על איך הטכנולוגיה שינתה את המנהיגות הרבנית וכיצד היא משפיעה על הדרך שבה אנשים מסתכלים על רבנים. הוא מאמין שניתן להשתמש בטכנולוגיה ככלי לעזור לרבנים להבין מה אנשים מחפשים מהם ומה הם רוצים מהקהילות שלהם. הוא גם מאמין שניתן להשתמש בו כדי לסייע ביצירת הזדמנויות חדשות עבור רבנים על ידי שימוש בגישות מונעות נתונים כדי להבין מה אנשים רוצים מהקהילה היהודית וכיצד הם רוצים ליצור איתה אינטראקציה.

התעניינותו של הרב דרוקמן בגישה מונעת נתונים לחקר מדעי החברה היא תוצאה של מעורבותו בשימוש בניתוח נתונים בעסקים, בפוליטיקה ובספורט. הוא מאמין שניתן ליישם מתודולוגיה זו על חקר ההתנהגות האנושית.

כתיבת תוכן: עט הזהב Fly Guy

פופולארי
iCount חשבונית ירוקה - מערכת הנהלת חשבונות

The Butterfly Button

גלילה לראש העמוד