חדש באתר:

מה זה מיזם שבת ישראלית ?

פרויקט השבת הישראלי הוא אירוע שנתי המתמקד בחגיגת השבת, יום המנוחה היהודי. הפרויקט יצא לדרך בשנת 2014 במטרה לאחד קהילות יהודיות ברחבי העולם בחגיגת שבת אחת מאוחדת. פוסט זה בבלוג יחקור את ההיסטוריה של פרויקט השבת הישראלי, מטרותיו וכיצד ניתן להשתתף.

תולדות פרויקט השבת הישראלי

פרויקט השבת הישראלי נוסד בשנת 2014 על ידי שני יזמים ישראלים, הרב איתן מאיר והרב שלמה ריסקין. הפרויקט נוצר לאחר שהשניים הכירו בצורך לאחד יהודים ברחבי העולם בחגיגת שבת משותפת. הפרויקט גדל מאז וכלל מיליוני משתתפים מכל העולם.

מטרות פרויקט השבת הישראלי: מטרת פרויקט השבת הישראלית היא לחזק את הקשרים בין יהודים מרקעים, תרבויות ומדינות שונות. הפרויקט גם מבקש לקדם הבנה והערכה עמוקה יותר של השבת ומסורותיה. המשתתפים מוזמנים לקחת חלק בפעילויות כמו הדלקת נרות, אמירת תפילות מיוחדות וארוחה משותפת עם המשפחה והחברים בשבת.

איך להתערב: פרויקט השבת הישראלי פתוח לכל היהודים, ללא קשר לשיוך דתי. המשתתפים יכולים להירשם באינטרנט ולהצטרף לקהילה מקומית שחוגגת את פרויקט השבת. יש גם משאבים ופעילויות מקוונים שיעזרו למשתתפים ללמוד עוד על השבת ומסורותיה. בנוסף, המשתתפים יכולים להצטרף לשיחה העולמית ברשתות החברתיות באמצעות ההאשטאג #SabbatProject. פרויקט השבת הישראלי הוא דרך מצוינת להתחבר ליהודים אחרים ברחבי העולם ולחגוג את היופי והקדושה של השבת. זוהי הזדמנות ללמוד ולחוות משהו חדש ולחזק את הקשרים שלנו אחד עם השני.

תמונה של קבוצת אנשים חוגגת שבת יחד באירוע של פרויקט השבת הישראלי
אילוסטרציה: קבוצת אנשים חוגגת שבת יחד באירוע של פרויקט השבת הישראלי

מטרות פרויקט השבת הישראלי

המטרה הסופית של פרויקט השבת הישראלי היא לקרב יהודים מכל העולם לחגיגת השבת. באמצעות פרויקט זה, יהודים יכולים ללמוד על היופי והקדושה של השבת ולהתחבר לאחרים מרקעים, תרבויות ומדינות שונות. בנוסף לאיחוד יהודים ברחבי העולם, פרויקט השבת הישראלי מבקש גם לקדם הבנה והערכה עמוקה יותר של השבת ומסורותיה. באמצעות פעילויות כמו הדלקת נרות, אמירת תפילות מיוחדות וחלוקת ארוחה עם בני משפחה וחברים, יכולים המשתתפים לזכות בהערכה רבה יותר לקדושת השבת ולחשיבותה בחיים היהודיים. פרויקט השבת הישראלי הוא הזדמנות מצוינת ללמוד, לצמוח ולהתחבר ליהודים אחרים. עם מיליוני משתתפים מכל העולם, פרויקט השבת הישראלי הוא דרך עוצמתית להצטרף יחד לחגיגת השבת.

איך להתערב

פרויקט השבת הישראלי פתוח לכל היהודים, ללא קשר לשיוך דתי. כדי להצטרף, פשוט הירשמו באינטרנט ובחרו את התאריך בו תרצו לחגוג את השבת. לאחר מכן תוכל לגשת למשאבים, כגון תפילות, פעילויות ומתכונים. לאחר ההרשמה תוכלו להצטרף לקבוצה מקוונת או ליצור קשר עם אחרים באזורכם המשתתפים בפרויקט השבת הישראלית. כמו כן, המשתתפים מוזמנים לשתף בחוויותיהם של חגיגת השבת עם פרויקט השבת הישראלי. אתה יכול לפרסם תמונות, סרטונים וסיפורים על החגיגה שלך, אשר ישותפו עם אחרים ברחבי העולם. על ידי השתתפות בפרויקט השבת הישראלית, אתה יכול להיות חלק ממשהו גדול ממך, להתחבר ליהודים אחרים ברחבי העולם ולהעמיק את ההערכה שלך ליופי ולקדושה של השבת.

איור של דגל ישראל עם רקע טקס הדלקת נרות שבת
אילוסטרציה: איור של דגל ישראל עם רקע טקס הדלקת נרות שבת

פעילויות במהלך פרויקט השבת הישראלית

במהלך פרויקט השבת הישראלית המשתתפים יכולים לעסוק במגוון פעילויות כגון: • הדלקת נרות לציון כניסת השבת • תפילה ולימוד טקסטים יהודיים • השתתפות באירועים ופעילויות מקומיות בהנחיית פרויקט השבת הישראלי • הנאה מארוחות השבת עם חברים ובני משפחה • השתתפות בדיונים ובהרצאות • עיסוק במעשי חסד וצדקה • חווית שבת בצורה משמעותית על ידי השתתפות בפרויקט השבת הישראלית, תוכל להתחבר למורשת ולאמונה שלך בצורה משמעותית ועוצמתית. אתה יכול גם להצטרף עם יהודים אחרים ברחבי העולם כדי לחגוג את השבת ולהפוך אותה ליום מיוחד לכולם.

סיכום

פרויקט השבת הישראלי הוא דרך מצוינת להתחבר למורשת, לאמונה ולקהילה שלך. באמצעות פעילויות כמו הדלקת נרות, תפילה, השתתפות באירועים והשתתפות בדיונים והרצאות, תוכלו להפוך את השבת ליום מיוחד לכולם. על ידי השתתפות בפרויקט השבת הישראלית, תוכל ליצור חיבור משמעותי ומתמשך לאמונה ולקהילה שלך.

פרויקט השבת הישראלי:

שנהמייסדמטרהעלות משוערת (ILS)
2014הרב שלמה ריסקיןלאחד קהילות יהודיות ברחבי העולם בחגיגת שבת אחת מאוחדת44,000
2015הרב שלמה ריסקיןאסוף מיליון יהודים ברחבי העולם לרגל חגיגת השבת112,000
2016הרב שלמה ריסקיןלאחד את העם היהודי ברחבי העולם באמצעות חגיגת השבת220,000
2017הרב שלמה ריסקיןלאחד 2 מיליון יהודים ברחבי העולם בחגיגת השבת272,000

פרויקט השבת הישראלי הוא אירוע המציין את יום המנוחה היהודי. זוהי הזדמנות מצוינת עבור יהודים מרחבי העולם להתכנס ולכבד את מורשתם. אם אתם מחפשים דרך להיות מעורבת באירוע המיוחד הזה, יש המון דרכים לעשות זאת!

כתיבת תוכן לאתרים – עט הזהב

פופולארי
iCount חשבונית ירוקה - מערכת הנהלת חשבונות

The Butterfly Button

גלילה לראש העמוד