חדש באתר:

חנוכה

מה זה חנוכה?

חנוכה הוא חג יהודי החוגג את חנוכתו מחדש של בית המקדש בירושלים.

הפסטיבל חוגג את ניצחון העם היהודי על מדכאיו ומתקיים במשך שמונה ימים ולילות. שמונת הימים האלה נקראים גם "חג האורות" מכיוון שהיהודים מדליקים נרות מדי ערב כדי להנציח את הניצחון הזה.

חנוכה ידוע גם בתור חג ההקדשה או חג האורות, כך שלא מדובר רק במתנות. זה מנציח מרד מוצלח נגד דיכוי, והוא מתרחש בחורף כשיש מעט אור טבעי בחוץ.

חנוכה הוא חג יהודי החוגג את ניצחון המכבים על הצבא הסורי-יווני בשנת 164 לפנה"ס.

משמעות המילה חנוכה היא הקדשה, המתייחסת לחנוכתו מחדש של בית המקדש בירושלים.

מעבר להיותו חגיגה, חנוכה הוא גם זמן של משפחה וחברים להתכנס ולהעניק מתנות.

מהו חנוכה?

חנוכה הוא חג יהודי המנציח את חנוכתו מחדש של בית המקדש בירושלים. הוא נמשך שמונה ימים, החל מיום כ"ה בכסלו לפי הלוח העברי. משמעות המילה חנוכה היא "הקדשה" ומתורגמת לרוב כ"חג האורות".

הפסטיבל מתחיל בטקס הדלקת חנוכייה, בו מדליקים נר אחד בכל יום במשך שמונה ימים. בכל לילה מדליקים נר אחד יותר מאשר בלילה הקודם. הלילה הראשון מתחיל בנר אחד, אחר כך שני נרות בלילה השני, שלושה נרות בלילה השלישי וכן הלאה עד שכל שמונת הנרות דולקים עד הלילה השמיני.

חנוכה הוא חג יהודי המנציח את חנוכתו מחדש של בית המקדש בירושלים. האירועים מתוארים בספרי המכבים.

חנוכה מתחיל ביום כ"ה בכסלו ונמשך שמונה ימים. זהו אחד החגים היהודיים החשובים ביותר, עם שני זנים שונים:

-הסוג הראשון נקרא חנוכה (חֲנֻכָּה), המכונה גם חג האורות (לואי אור). הוא חוגג את הניצחון על צבא סורי בראשות אנטיוכוס השביעי סיידטס שניסה לדכא את הנוהג הדתי היהודי ולאלץ יהודים להיטמע בתרבות היוונית.

-הסוג השני נקרא חנוכה (חֲנוּכָּה) או חג ההקדשה, הוא חוגג את חנוכתו מחדש של בית המקדש בירושלים עם חנוכתו.

מהן הדרכים בהן אנו חוגגים את חנוכה בחיי היומיום שלנו?

חג החנוכה הוא זמן של שמחה ותקווה. זה גם הזמן לחשוב על הניסים שקרו בחיינו.

אנו חוגגים את חנוכה בהדלקת נרות, אכילת לטקס, משחק בסביבון והחלפת מתנות. אנחנו גם משתתפים באירועים ציבוריים כמו טקס הדלקת החנוכיות השנתי במרכז רוקפלר בניו יורק.

חג החנוכה הוא זמן לחגוג עם המשפחה והחברים. לעתים קרובות אנו מבקרים את יקירינו או נוסעים למקומות שבהם יש קהילות יהודיות גדולות.

חנוכה הוא חג יהודי שנחגג עם משפחה, חברים ואוכל. אנשים מדליקים את החנוכייה ונותנים זה לזה מתנות. נהוג גם לאכול מאכלים כמו סופגניות, לאטקי תפוחי אדמה וסופגניות ג'לי.

חג החנוכה קיים כבר יותר מ-2,000 שנה. האירוע המרכזי של החג הם הנרות הדולקים מדי ערב במשך 8 לילות ברציפות. הם מסמלים את נס השמן שנמצא במיכל ריק עבור שמן של יום אחד בלבד שיחזיק מעמד למשך 8 ימים.

כתיבת תוכן – עט הזהב Fly Guy

פופולארי
iCount חשבונית ירוקה - מערכת הנהלת חשבונות

The Butterfly Button

גלילה לראש העמוד