חדש באתר:

מה עושים ברעידת אדמה?

רעידות אדמה יכולות להיות חוויה מפחידה. חשוב להיערך למקרה של רעידת אדמה כדי להפחית את הסיכון לפציעה ולנזק. פוסט זה בבלוג מתאר מה לעשות במקרה של רעידת אדמה, כולל טיפים גם לפני ובמהלכו.

לפני רעידת אדמה

1.

היו מוכנים: קחו את הזמן להבין את הסכנות הכרוכות ברעידות אדמה באזורכם וודאו שמשפחתכם ערוכה. ערכו תוכנית חירום וודאו שכולם יודעים מה לעשות במקרה של רעידת אדמה.

2. אבטח את הבית שלך: אבטח פריטים שעלולים ליפול או לזוז במהלך רעידת אדמה, כגון תמונות, מנורות ופריטים שבירים אחרים. ודא פריטים כבדים יותר מחוברים לקיר וודא שהרהיטים שלך אינם ממוקמים ליד חלונות.

3. החזיקו ציוד חירום בהישג יד: זה כולל מזון, מים, פנסים וערכת עזרה ראשונה.

בזמן רעידת אדמה: 1. תפסו מחסה: אם אתם בתוך הבית, צנחו על הקרקע, תפסו מחסה מתחת לרהיט יציב, והחזיקו מעמד עד שהרעידות ייפסקו. אם אתה בחוץ, עבר לאזור פתוח הרחק מעצים, מבנים וקווי חשמל.

2. התרחקו מחלונות: חלונות יכולים להתנפץ בקלות בזמן רעידת אדמה, ולכן חשוב להתרחק מהם.

3. הישארו רגועים: חשוב לשמור על קור רוח בזמן רעידת אדמה, שכן פאניקה עלולה להוביל לפציעה.

4. בדוק אם יש פציעות: לאחר רעידת האדמה, בדוק אם יש פציעות, הן שלך והן של המשפחה והשכנים.

5. בדוק אם יש נזק מבני: לאחר הפסקת הטלטול יש לבדוק אם יש נזק מבני למבנה. אם המבנה נחשב לא בטוח, פנה מיד. על ידי ביצוע שלבים אלה, אתה יכול לעזור להבטיח שאתה ומשפחתך בטוחים ומוכנים ככל האפשר במקרה של רעידת אדמה. להישאר בטוח!

תמונה של משפחה בביתה, עם תרשים של מקום בטוח ברעידת אדמה.
אילוסטרציה: משפחה בביתה, עם תרשים של מקום בטוח ברעידת אדמה.

בזמן רעידת אדמה

6.

פינוי במידת הצורך: אם המבנה נחשב לא בטוח או אם קיבלת הוראה להתפנות, עשה זאת מיד.

7. הקשיבו להנחיות מאנשי החירום: שימו לב להנחיות מאנשי החירום המקומיים, שכן הם יספקו עדכונים חשובים על המצב ועל הצעדים שיש לנקוט.

8. היו מודעים לרעידות משנה: היו מודעים לרעידות המשנה והיו מוכנים לפעול שוב במידת הצורך.

9. בדקו דליפות גז: אם אתם מריחים גז, סגרו את שסתום הגז הראשי, פתחו חלונות ועזבו את הבניין מיד.

10. הישאר מעודכן: הישאר מעודכן במצב ובכל עדכונים על ידי האזנה לחדשות ותשומת לב לכל אזהרות או הנחיות מאנשי החירום. על ידי ביצוע שלבים אלה, אתה יכול להבטיח שאתה ומשפחתך בטוחים ככל האפשר במהלך רעידת אדמה. זכור, תמיד תהיה מוכן והישאר מעודכן!

מצא מקום בטוח

כאשר מתרחשת רעידת אדמה, מצא מקום בטוח כמו שולחן או פתח יציב, והישאר שם עד שהרעידות ייפסקו. הימנע מחלונות, כונניות ורהיטים כבדים שעלולים ליפול עליך במהלך הטלטול.

5. תפסו מחסה: אם אינכם קרובים למקום בטוח, התכופפו וכסו את הראש והצוואר בעזרת הידיים. אין לרוץ החוצה בזמן רעידת אדמה.

תמונה של אדם כפוף במצב בטוח בחוץ.
אילוסטרציה: אדם כפוף במצב בטוח בחוץ.

אם בתוך הבית

הישארו בפנים עד שהרעידות ייפסקו ואתם בטוחים שבטוח לצאת. התרחק מקירות חיצוניים, חלונות, חפצים תלויים, מראות, רהיטים גבוהים, מכשירי חשמל גדולים וקמינים.

אם בחוץ: התרחק מבניינים, פנסי רחוב ומחוטי חשמל. פעם בשטח הפתוח, הישארו שם עד שהרעידות יפסיקו. לאחר שהרעידות נפסקות, העריכו את הסביבה שלכם לאיתור סכנות אפשריות ועברו למקום בטוח. אם אתה נמצא באזור מועד למפולות, עבור לקרקע גבוהה יותר. אם אתם נמצאים באזור מועד לצונאמי, עברו מיד לקרקע גבוהה יותר והישארו שם. אם אתה במכונית, עצור ועצור. הימנע מעצירה ליד או מתחת לבניינים, גשרים או גשרים עיליים. הישאר במכונית עד שייפסק הרעד. לאחר שהרעידות נפסקות, בדוק את עצמך ואת הסובבים אותך לאיתור פציעות. העניקו עזרה ראשונה למי שזקוק לכך והתקשר לשירותי חירום במידת הצורך. אם אתה מריח גז או שומע רעש של שריקה, סגור את שסתום הגז הראשי ועזוב את הבניין. אין להפעיל מתגים חשמליים או להשתמש בכל מכשיר חשמלי אחר עד שיהיה בטוח לעשות זאת. אם אתם בבניין רב קומות, התרחקו מחלונות ומקירות חיצוניים ואל תשתמשו במעליות.

אם בחוץ

התרחק מעצים, עמודי טלפון וחפצים גבוהים אחרים שעלולים ליפול.

לאחר רעידת האדמה: הישאר מעודכן בהתפתחויות האחרונות ובמידע בטיחותי על ידי מעקב אחר החדשות והמדיה החברתית. האזינו לרשויות המקומיות ולשירותי החירום לקבלת עדכונים והנחיות. בדוק את הבית, מקום העבודה ומבנים סמוכים אחרים עבור נזקים. דווח על כל נזק לשירותי החירום המקומיים שלך. הישאר ערני לרעידות משנה, שיכולות להתרחש דקות, ימים, שבועות או אפילו חודשים לאחר רעידת האדמה העיקרית. רעידות משנה עלולות לגרום לנזק נוסף, אז היו מוכנים לתפוס מחסה שוב. היו מודעים לפוטנציאל לשריפות ולדליפות גז. אם אתה מריח גז, סגור את שסתום הגז הראשי ועזוב את הבניין מיד. אם אכן מתחילה שריפה, התקשר למוקד 911 או למכבי האש ופנה את הבניין.

מה לא לעשות

אין להיכנס לבניינים שניזוקו. הישארו בחוץ וחכו לאישור הכל משירותי החירום. אין להשתמש במעליות. לאחר רעידת אדמה, מעליות עלולות להיפגע ואתה עלול להילכד. אל תנסה להזיז חפצים גדולים. פסולת עלולה לגרום לפציעה או לנזק לרכוש. אל תתקרבו לכל קווי חשמל שהופלו. נניח שכל הקווים חיים ומסוכנים. דווח לחברת החשמל המקומית על כל קווי חשמל שהופלו. לבסוף, אל תיבהל. זכרו שרוב רעידות האדמה הן אירועים בעוצמה נמוכה יחסית, והסכנה לפציעה חמורה או מוות נמוכה. שמרו על קור רוח ועירני ופעלו לפי הנחיות הרשויות המקומיות.

חשוב להיות מודעים לסכנות של רעידות אדמה ולדעת כיצד להגיב אם תתרחש אחת כזו. על ידי ביצוע עצות הבטיחות המתוארות בפוסט זה בבלוג, אנשים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה ולנזק במהלך רעידת אדמה.

כתיבת תוכן – עט הזהב

פופולארי
iCount חשבונית ירוקה - מערכת הנהלת חשבונות

The Butterfly Button

גלילה לראש העמוד