חדש באתר:

קרואטיה

קרואטיה כמקום נופש

קרואטיה היא מדינה בדרום מזרח אירופה. זוהי ארץ יפהפייה עם תרבות ומסורות משלה.

בקרואטיה יש הרבה יופי טבעי ומורשת תרבותית, מה שהופך אותה ליעד נהדר לחופשה. ישנם אתרים היסטוריים רבים, כמו העיר דוברובניק ואגמי פליטביצה שכדאי לראות. האוכל בקרואטיה גם מגוון וטעים מאוד!

קרואטיה היא מדינה בבלקן, הממוקמת בצומת הדרכים של מרכז אירופה ודרום מזרח אירופה.

זוהי מדינה קטנה עם שטח של 56,594 קמ"ר ואוכלוסייה של 4.28 מיליון נפש.

קרואטיה הייתה מיושבת מאז התקופות הפרהיסטוריות ומיקומה הגיאוגרפי האסטרטגי הבטיח כי השטח שלה נלחם על ידי אומות שונות במשך אלפי שנים.

העם הקרואטי הוא רומאי קתולי ברובו ודובר קרואטית, שהיא אחת השפות הרשמיות בקרואטיה לצד סרבית, בוסנית ואלבנית. עיר הבירה של קרואטיה היא זאגרב.

ולה לוקה באי קורצ'ולה

קרואטיה היא מדינה בדרום מזרח אירופה, עם אוכלוסייה של 4.2 מיליון איש. המדינה היא חלק מהאיחוד האירופי מאז 2013. קרואטיה ממוקמת בצומת הדרכים של מרכז ודרום מזרח אירופה, על חוף הים האדריאטי.

למדינה שטח של 56,594 מייל רבוע (147,925 קמ"ר).

האקלים של קרואטיה מסווג כאקלים ים תיכוני ויש לו ארבע עונות שונות: אביב, קיץ, סתיו וחורף.

קרואטיה מפורסמת באוכל שלה שכולל מנות כמו čevapčići (קציצות חריפות), štrukli (כופתאות גבינת קוטג'), pljeskavica (קציצת בשר טחון) ומרק גולאש, אם להזכיר רק כמה.

המדינה כוללת גם שפע של יופי טבעי כולל יותר מ-1,200 איים בים האדריאטי ויותר מ-40 איים.

רחוב סטראדון של דוברובניק והחומות מימי הביניים שלו

רחוב סטרדון של דוברובניק הוא אזור להולכי רגל במרכז ההיסטורי של דוברובניק. הרחוב הוא האטרקציה התיירותית הפופולרית ביותר בקרואטיה במשך שנים רבות, ולרוב הוא מכונה "הרחוב היפה ביותר באירופה".

חומות ימי הביניים של דוברובניק הן כמה מהביצורים השמורים ביותר בחוף המזרחי של הים האדריאטי. הם נבנו על ידי הרפובליקה של רגוסה בין 1333 ל-1444, לאחר סדרה של אסונות טבע (רעידות אדמה) שהרסו חלק גדול מהעיר.

דוברובניק היא עיר בדרום קרואטיה, שהוזכרה לראשונה כעיירה במאה ה-11. הוא נבנה באתר של יישוב עתיק בשם Ragusa.

העיר העתיקה של העיר נמצאת על אי קטן המופרד בערוץ צר מהיבשת. חומות דוברובניק הן בין הסמלים המוכרים ביותר שלה, והן בנויות על מה שהיה במקור חומת הגנה רומית. מאוחר יותר הם הורחבו לכלול את כל העיר העתיקה ולספק הגנה מפני פולשים מהצד היבשתי.

העיר העתיקה של דוברובניק היא אחת מערי ימי הביניים השמורים ביותר באירופה, וחומותיה הן בין הסמלים המוכרים ביותר שלה. החומות נבנו בתחילה כחלק ממערכת הגנה רומית ולאחר מכן הם הורחבו כך שיכללו את כל העיר העתיקה ויספקו הגנה מפני פולשים המגיעים מהצד היבשתי.

הפארק הלאומי קרקה ומפלים מפורסמים

קרואטיה היא מדינה בבלקן. זוהי ארץ יפהפייה עם אטרקציות טבעיות רבות. הפארק הלאומי קרקה הוא אחד הפארקים הלאומיים הפופולריים ביותר בקרואטיה ויש בו מפלים רבים בגבהים וברוחבים שונים. המפלים הם מקום נהדר לבקר בו במהלך הקיץ.

קרואטיה ממוקמת בבלקן, בחוף המזרחי של הים האדריאטי.

יש בה 4,303,000 תושבים (2014).

הפארק הלאומי קרקה הוא אחד הפארקים הלאומיים הפופולריים ביותר בקרואטיה ויש בו מפלים רבים בגבהים וברוחבים שונים. המפלים הם מקום נהדר לבקר בו במהלך הקיץ כאשר הם הופכים למופע מדהים של טבע שמהפנט את המקומיים והתיירים כאחד.

הפארק הלאומי אגמי פליטביצה עם היופי הטבעי שלו ומעמד אתר מורשת של אונסק"ו

הפארק הלאומי אגמי פליטביצה הוא פארק לאומי בקרואטיה. הוא הוקם בשנת 1949 והוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו מאז 1979. הפארק ידוע ב-16 האגמים השוצפים שלו שיצרו מערכת מפלים ייחודית. זהו גם הפארק הלאומי הגדול ביותר בקרואטיה, בשטח של 839 קמ"ר.

הפארק הלאומי אגמי פליטביצה הוכר כאחד מאתרי הטבע היפים בעולם, והוא ביתם של מינים רבים של צמחים ובעלי חיים. האגמים מלאים במים צלולים שיצרו מערכת אקולוגית ייחודית לצמחים ובעלי חיים רבים לשגשג עליהם.

הזמן הטוב ביותר לבקר באתר זה הוא בין מאי לאוקטובר כאשר יש פחות קהל.

קרואטיה היא מדינה בדרום מזרח אירופה, על הים האדריאטי. היא גובלת בבוסניה והרצגובינה בצפון, בסרביה במזרח ובמונטנגרו בדרום. בירתה היא זאגרב.

לקרואטיה שטח של 56,594 קמ"ר (21,851 מייל רבוע) ואוכלוסייה של 4.27 מיליון איש (נכון לשנת 2016). המדינה חולקת גבולות יבשתיים עם סלובניה בצפון מערב; הונגריה מצפון מזרח; סרביה ממזרח; בוסניה והרצגובינה מצפון; מונטנגרו לאורך החוף האדריאטי של קרואטיה; ואיטליה מעבר לגבולה הדרומי עם דלמטיה.

הפארק הלאומי אגמי פליטביצה הוא אחת האטרקציות הטבעיות הפופולריות ביותר של קרואטיה. הוא הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 1979 בשל ערכו הגיאולוגי יוצא הדופן ומגוון חיי הצומח באירופה. הפארק הוא גם ביתם של מינים רבים בסכנת הכחדה כגון לינקס אירו-אסיה, לוטרה, אורן.

כתיבת תוכן – עט הזהב Fly Guy

פופולארי
iCount חשבונית ירוקה - מערכת הנהלת חשבונות

The Butterfly Button

גלילה לראש העמוד