חדש באתר:

נתניהו – הרכבת ממשלה

מה המצב הנוכחי בישראל?

נתניהו הוא ראש ממשלת ישראל הנוכחי. הוא מנהיג מפלגת הליכוד ונבחר לראשות הממשלה ארבע פעמים. בפעם האחרונה שנבחר באפריל 2019, הוא השיג רוב ברור של המושבים בכנסת.

הקבינט הישראלי מורכב משרים שממונים על ידי ראש הממשלה. חברי הקבינט צריכים לקבל אישור בהצבעה של הכנסת (הפרלמנט הישראלי). רוב חברי הקבינט הם ממפלגה פוליטית אחת, מה שמשקף את אופן פעולת המערכת הפרלמנטרית של ישראל.

ישנן שתי מפלגות פוליטיות גדולות בישראל: הליכוד ומפלגת העבודה. מפלגת הליכוד הייתה דומיננטית כבר עשרות שנים ומנהיגה, בנימין נתניהו, מכהן כראש ממשלה מאז 2009. בשנים האחרונות חלו כמה שינויים בעמדת הכוח של מפלגת העבודה; הם זוכים ליותר מושבים בבחירות לכנסת מאשר קודם לכן.

השיחות הקואליציוניות לאחר הבחירות האחרונות ארכו יותר מ

משרד ראש ממשלת ישראל אישר כי בנימין נתניהו יקים ממשלה. זאת לאחר שנשיא ישראל, ראובן ריבלין, הטיל על מר נתניהו להרכיב ממשלה בעקבות הבחירות האחרונות באפריל.

ממשלת ישראל הנוכחית מורכבת ממפלגת הליכוד (מפלגת בנימין נתניהו), הבית היהודי ומפלגות קולאנו. הקואליציה הזו בשלטון מאז 2015 ומונהגת על ידי בנימין נתניהו.

מר ריבלין הטיל על מר נתניהו להקים קואליציה חדשה מכיוון שהוא היה המועמד היחיד שזכה במספיק מושבים כדי להקים קואליציית רוב בבחירות האחרונות ב-9 באפריל 2018.

משימה זו ניתנה לו מכיוון שהאמינו שיש לו את הסיכוי הטוב ביותר להרכיב רוב שלטוני בפרלמנט – מה שהוא אכן עשה זאת בהצלחה ב-29 במאי 2018 לאחר שניהל משא ומתן עם מפלגות אחרות והכניס אותן לסיפון הקואליציה החדשה שלו.

התחלה מטלטלת של עידן פוליטי חדש בישראל

הקואליציה של נתניהו היא הימנית ביותר בתולדות ישראל, והיא אחת הקואליציות הימניות בעולם.

ב-9 באפריל 2019 הושבע ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לתפקיד ראש ממשלת המדינה. זו הייתה הקדנציה החמישית ברציפות כראש ממשלה של נתניהו. הוא מכהן בתפקיד מאז 2009.

טקס ההשבעה התקיים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים והשתתפו בו נשיא ישראל ראובן ריבלין, ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק ומכובדים נוספים.

ניצחונו של נתניהו אינו חף מחלוקות. His inauguration comes at a time when Israel faces a number of challenges including the need to form a coalition government following the formation of a new parliament last month and pressure from international community to restart peace negotiations with Palestine.

מה המשמעות של עמדות נתניהו בנושא ההתנחלויות עבור ישראל?

עמדת נתניהו לגבי ההתנחלויות היא שהן לא מהוות מכשול לשלום. להיפך, הוא סבור שהם חלק מרכזי בביטחון ישראל.

סוגיית ההתנחלויות היא אחת השנויות במחלוקת בפוליטיקה הישראלית והיוותה מוקד מרכזי למתנגדיו של נתניהו.

נתניהו מכהן כראש ממשלת ישראל משנת 2009, ובמהלך כהונתו פיקח על התרחבות ההתנחלויות הישראליות בשטחים הכבושים. לדבריו, הדבר אינו מפריע לשיחות השלום עם הפלסטינים אלא מבטיח את ביטחונה והאינטרסים הלאומיים של ישראל.

רעיון זה נתמך על ידי רבים במפלגת הליכוד של נתניהו ובקבוצות ימין אחרות עם אידיאולוגיות דומות.

בסכסוך הישראלי-פלסטיני ההתנחלויות הן נושא מרכזי. ממשלת ישראל מנהלת כעת משא ומתן עם הפלסטינים כיצד לחלק קרקעות כך ששני הצדדים יוכלו לחיות בשלום ביחד. התנחלויות הן אחד הנושאים המרכזיים לדיון במשא ומתן זה, משום שהן ביתם של ישראלים ופלסטינים רבים.

The settlements in Palestine have been shut down by Israel, and Netanyahu has said that he will not build more settlements in Palestine if he is re-elected as prime minister. המשמעות היא שנתניהו רוצה לנהל משא ומתן עם הפלסטינים מבלי שתתקיים בנייה חדשה בהתנחלויות.

המדיניות הכלכלית של נתניהו

נתניהו הוא איש עסקים מצליח העוסק שנים רבות במגזר הפיננסי. לנתניהו רקע כלכלי חזק והוא מצויד היטב בידע להרכיב ממשלה שתקיים את הצמיחה הכלכלית של ישראל.

בחלק זה נדון מדוע נתניהו הוא המועמד הטוב ביותר להרכבת ממשלה וכיצד הוא יכול לעזור לכלכלת ישראל לשגשג.

נתניהו הוא פוליטיקאי ותיק והוא בשלטון בעשור האחרון. המדיניות הכלכלית שלו הצליחה במידה רבה, אבל הוא גם ספג ביקורת על היותו ימני מבחינה כלכלית.

המדיניות הכלכלית של נתניהו מבוססת על טיפוח צמיחה, הפחתת האבטלה וצמצום העוני. הוא מאמין שישראל צריכה להיות מדינה שבה "כל אחד יכול לחיות את חייו בכבוד ובהזדמנות, ללא חשש מאלימות או אפליה".

הוא מאמין שהכלכלה הישראלית צריכה להיות תחרותית בעולם כדי שתוכל למשוך השקעות זרות ולספק מקומות עבודה טובים יותר לעם ישראל.

כתיבת תוכן – עט הזהב Fly Guy

פופולארי
iCount חשבונית ירוקה - מערכת הנהלת חשבונות

The Butterfly Button

גלילה לראש העמוד